Pierwsze benchmarki Galaxy S7 z Exynosem 8890

Samsung pokazał pierwszy benchmark swego nowego smartfona, w wersji wyposażonej w najnowszy model procesora Exynos 8890. Zestawienie pokazuje, że układ nie jest tak mocny, jak oczekiwałby tego Samsung.

Wpadka Qualcomma z procesorem Snapdragon 810 sprawiła, że Samsung zrezygnował z instalowania w modelu Galaxy S6 układów tej firmy, zastępując je własnym Exynosem 7420, który okazał się całkiem wydajnym procesorem, choć na pewno nie liderem w zestawieniu mobilnych układów.W przypadku Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge koreański koncern wprawdzie nadal zainstalował własny procesor, tym razem jest to Exynos 8890, ale oferuje też wariant ze Snapdragonem 820. Wiemy już jak wydajny jest najnowszy układ Qualcommu, więc warto przekonać się jak sprawuje się własny procesor Samsunga, więc dobrze byłoby sprawdzić czy inżynierowie Samsunga spełnili swe zadanie.

Dodam, że Exynos 8890 jest układem 8-rdzeniowym wyposażonym w cztery rdzenie zajmujące się cięższymi operacjami oraz cztery kolejne przeznaczone do mniej wymagających zadań, które wspierane są przez jednostkę graficzną Mali-T880.

Zasadniczy nowy układ radzi sobie całkiem nieźle, pokonując Kirina 950, który został zainstalowany na pokładzie Huawei Mate 8 oraz Snapdragona 810 w Nexusie 6P. Osiągane wyniki nie zawsze są jednak zadowalające i w niektórych testach Galaxy S7 przegrywa z Sony Xperią Z5 Premium, a nawet z Galaxy S6 Edge+.

Zobacz najtańsze smartfony

Nie jest to więc najmocniejszy procesor i jeśli chcecie kupić Galaxy S7 to chyba lepiej będzie poszukać wariantu ze Snapdragonem 820.

Źródło: Gsmarena.comYou may also like...