Technologia Oppo naładuje smartfona w 15 minut

Użytkownicy droższych modeli smartfonów, wyposażonych w wydajne podzespoły doskonale wiedzą, jak szybko wyładowuje się w nich bateria. Firma Oppo opracowała jednak technologię o nazwie Super VOOC, dzięki której jej ponowne naładowanie zajmie jedynie 15 minut.

Postęp technologiczny, który nastąpił w ostatnich kilku latach nie dotyczy jednak baterii zasilającej nasze urządzenia mobilne. Wprawdzie naukowcy co kilka miesięcy chwalą się przełomem w tej kwestii i stworzeniem baterii, która oferuje kilkukrotnie wyższą pojemność od obecnie stosowanych akumulatorów, ale minie jeszcze kilka lat zanim pojawią się one na rynku.Niektóre firmy podążają więc inną drogą i zamiast pracować nad wydajniejszymi bateriami, zajmują się systemami skracającymi czas ich ładowania. Takie rozwiązanie podczas trwających w Barcelonie targów Mobile World Congress 2016 zaprezentowała firma Oppo. Jej technologia nazywa się Super VOOC i jak zapewnia producent, baterię o pojemności 2500 mAh jest w stanie naładować w czasie zaledwie 15 minut.

To znacznie szybciej niż technologia QuickCharge 3.0 opracowana przez inżynierów Qualcomma, zaimplementowana w procesorze Snapdragon 820, która do 80% naładuje nam baterię w ciągu 35 minut.

Zaprezentowana technologia nie jest wprawdzie nowa, gdyż Oppo opracowało ją już w 2014 roku, jednak nowa generacja jest nie tylko efektywniejsza, ale też bardziej bezpieczna. Wykorzystuje bowiem pulsacyjny system o niskim napięciu, który sterowany jest przez specjalny algorytm, zapewniający efektywność oraz bezpieczeństwo procesu ładowania.

Zobacz najtańsze smartfony

Super VOOC współpracuje ze złączami USB oraz USB Typ-C, więc może być łatwo dostosowana do obecnie produkowanych modeli smartfonów. Jednak o tym, kiedy pojawi się na rynku, zadecydują ich producenci.

Źródło: Community.oppo.comYou may also like...