Pierwsze benchmarki konsolki GPD Win 2

W sieci pojawiły się nowe informacje o konsolce GPD Win 2. Benchmarki wskazują, że zabawka planowana na kwiecień, będzie całkiem mocna.

Pierwsza generacja przenośnej konsolki GPD Win, była całkiem interesującą propozycją konsolki przenośnej. Nowa jej wersja, może być jeszcze bardziej atrakcyjna, ze względu na znacznie wydajniejsze podzespoły. Dzięki nim może stać się niezłą alternatywą dla Nintendo Switch lub Nvidia Shield Portable.

O nowym modelu pisałem już kilka dni temu. Wiemy już, że będzie mieć odświeżone wzornictwo, większy ekran oraz bardziej wydajniejszy procesor od zeszłorocznego modelu. Na chińskim portalu Baidu pojawiło się jednak więcej informacji wskazujących czego możemy po nim oczekiwać.

Wiemy już, że nowy handheld posiada znacznie mocniejszy procesor Core M3-7Y30 Kaby Lake, a także szybki dysk SSD M2. Napęd jest pięciokrotnie szybszy od wolnej pamięci flash eMMC obecnej w poprzednim modelu. Dodatkowo zainstalowano w nim znacznie szybszy czytnik kart pamięci.

Mocniejszy procesor sprawi, że GPD Win 2 stanie się dużo wydajniejsze, a potwierdzają to pierwsze benchmarki. Widać na nich, że na pierwszej generacji Grand Theft Auto 5 wyciągało jedynie 20 klatek na sekundę, więc sprzęt nie nadawał się do bardziej wymagających produkcji. Na nowej konsolce ta sama gra wyciąga już 38 klatek. Overwatch przyspieszył z poniżej 30 klatek do ponad 70 fps’ów. Podobnie jak DOTA 2, która obecnie również wyciąga 70 klatek.

Oczywiście pamiętajmy, że wyniki te nie zostały jeszcze potwierdzone przez niezależne źródła, więc mogą się nieco różnić. Warto też nadmienić, że osiągnięto je zapewne na niskich ustawieniach grafiki, ale i tak wygląda to obiecująco.

Przypomnę, że konstruktorzy GPD Win 2 już w styczniu zamierzają uruchomić na Indiegogo zbiórkę funduszy na produkcję urządzenia. Natomiast pierwsze konsolki trafią do klientów już w kwietniu.

GPD Win 2

GPD Win 2

Źródło: Watch.impress.co.jp

You may also like...