Pierwsze problemy z Essential Phone

Andy Rubin, założyciel firmy Essential, która pokazała niedawno pierwszy smartfon Essential Phone, ma problemy. Spigen twierdzi, że przedsiębiorstwo narusza jego znak handlowy.

W zeszłym tygodniu Andy Rubin zwany ojcem Androida, zaprezentował swój pierwszy smartfon. Essential Phone ma specyfikację techniczną dorównującą flagowcom innych firm, a będzie oferowany w znacznie niższej cenie.

O ile pojawi się na rynku, gdyż nie jest to jeszcze takie pewne. Spigen, znany producent etui do smartfonów, domaga się bowiem zaprzestania używania nazwy Essential, mającej promować całą rodzinę produktów. Spigen twierdzi, że posiada prawa do tego znaku handlowego i może go wykorzystywać do różnych produktów, choć smartfony nie są z nim bezpośrednio powiązane. Nazwa ta wykorzystywana jest m.in., w bateriach oraz innych akcesoriach do smartfonów.

Spigen twierdzi, że firma Andy Rubina może wprowadzać klientów w błąd, jeśli zacznie sprzedawać Essential Phone. Na razie producent etui chce się dogadać, ale jeśli Rubin nie odpowie do 15 czerwca, wówczas podejmie kroki prawne.

Essential Phone

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...