Pierwszy smartfon z Firefox OS wyprzedany

Wypuszczenie na rynek smartfona wyposażonego w system Firefox OS było dość ryzykownym posunięciem, ponieważ istniała obawa, że ze względu na małą liczbę aplikacji, będzie mało popularny. Obawy okazały się jednak płonne.

Zaledwie trzy dni wystarczyły, by USA i Wielkiej Brytanii, wyprzedały się wszystkie egzemplarze nowego smartfonu, który był oferowany w cenie 79,99 USD oraz 59,99 funtów. Jego premiera odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia i w czasie weekendu zeszły wszystkie egzemplarze, a w poniedziałek nie było go już nigdzie dostać. I nie będzie można jeszcze przez jakiś czas, ponieważ musi ruszyć produkcja kolejnej partii i dopiero wówczas zapasy zostaną odbudowane.

Słuchawka o nazwie The Open jest dostępna w wersji całkowicie odblokowanej i opiera się na interfejsie przeglądarkowym, co oznacza, że użytkownik nie musi pobierać oraz instalować żadnych aplikacji, a to spora zaleta, bo w ten sposób nie trzeba ich dopasowywać do sprzętu.

A jeśli chodzi o sprzęt, to konfiguracja techniczna The Open, nie jest może najwyższych lotów, ale widocznie w tym wypadku wystarcza w zupełności. A smartfon posiada 3,5″ ekran, 1 GHz procesor z 512 MB pamięci RAM oraz 3,2 Mpix kamerę.

The Open miał już swą premierę w Hiszpanii, Wenezueli oraz Kolumbii. Ciekawe kiedy trafi na polski rynek.

Źródło: Telegraph.co.uk

You may also like...