Pierwsze problemy z Vivo X20 Plus UD

Wprowadzony w tym tygodniu na rynek Vivo X20 Plus UD, to pierwszy smartfon z czytnikiem odcisków wkomponowanym w ekran. Niestety pojawiły się już pierwsze problemy związane z nową technologią.

W środę miał miejsce debiut Vivo X20 Plus UD, pierwszego smartfona wyposażonego w czytnik odcisków zintegrowany z wyświetlaczem. Model ten posiada najnowszy sensor wyprodukowany przez firmę Synaptics, który ułatwi zadanie projektantom urządzeń mobilnych. Nie będą musieli już wymyślać gdzie umieścić standardowy czytnik.

Vivo X20 Plus UD posiada 6,43″ wyświetlacz o rozdzielczości 2160 x 1080 i proporcjach 18:9. Napędzany jest także przez Snapdragona 635, a dodatkowo posiada podwójny aparat główny z 12 MP sensorami oraz baterię 3905 mAh.

Nowa technologia jest niewątpliwie bardzo interesująca, jednak nie jest wolna od wad. Producent wyjaśnia bowiem, że nie wszystkie folie i szkła chroniące ekran przed rysami, są kompatybilne z tym modelem. Działają tylko produkty o określonej grubości, co praktycznie wyklucza szkła hartowane, które z racji swej konstrukcji muszą być grubsze.

Oczywiście producent będzie oferował klientom takie osłony wyświetlacza, które na pewno będą kompatybilne z nową technologią. Nie jest to jednak dobra wiadomość, gdyż będzie wymagała kupowania ich bezpośrednio u producenta, więc raczej nie ma co myśleć o tańszych alternatywach. A producent z pewnością zechce wykorzystać sytuację, by dodatkowo zarobić.

Vivo X20 Plus UD

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...