Pierwsze spojrzenie na skaner tęczówki w Galaxy Note 7

Wiemy już na pewno, że Galaxy Note 7 posiada skaner tęczówki, który wzmocni poziom zabezpieczeń sprzętu. Chińskie źródła przedstawiają nam rzut okiem na działanie tej funkcji.

Przez lata w zabezpieczeniach smartfonów wykorzystywane były czytniki linii papilarnych. Jest to jednak technologia bardzo zawodna, którą można oszukać zwykłym wydrukiem odcisku palca, gdyż producenci instalują najtańsze modele czytników.Wprawdzie ostatnio słyszy się o planach wyposażenia niektórych modeli smartfonów w czytniki ultradźwiękowe, które są znacznie dokładniejsze, gdyż skanują palec w 3D, to Samsung uważa, że lepszym zabezpieczeniem będzie skaner tęczówki i wyposażył w niego swego najnowszego smartfona Galaxy Note 7.

Na Weibo, będącym chińskim odpowiednikiem Facebooka pojawiły się zdjęcia prezentujące w jaki sposób taki skaner tęczówki działa. Jak widać na poniższych zdjęciach, aby wykonać skan, należy umieścić urządzenie w odległości 25-30 cm od twarzy, na poziomie oczu i patrzeć w kamerę w taki sposób, aby znalazły się one w dwóch pierścieniach wyświetlanych na ekranie.

Na razie nie wiadomo czy skaner tęczówki będzie używany tylko do odblokowania sprzętu, czy też da się go wykorzystać np. do autoryzacji zakupów w Google Play Store. Ciekawe też jak to będzie funkcjonować, jeśli oczy po nocnej imprezie będą mocno przekrwione.

Tego dowiemy się już 2 sierpnia, bowiem wówczas smartfon zostanie oficjalnie pokazany.

Źródło: Weibo.comYou may also like...