iPhone 7 z większą baterią

Na tle smartfonów konkurencji, które mają akumulatory o pojemności nawet 5000 mAh, bateria w iPhonie wygląda wręcz na mikroskopijną. I choć daje sobie radę, to Apple chyba także sądzi, że jest za mała, gdyż w kolejnym smartfonie zamierza ją powiększyć.

Jak donosi @OnLeaks, znane źródło przecieków na temat nowych modeli urządzeń mobilnych, iPhone 7 będzie posiadał baterię nieco większą od swego poprzednika, co powinno nieco wydłużyć czas jego działania.Apple ostatnio wykonuje dość dziwne ruchy z bateriami w swych smartfonach. W iPhonie 6 znajduje się akumulator 1810 mAh, natomiast w jego nowszej wersji iPhone 6s zainstalowano baterię o pojemności tylko 1715 mAh. Wygląda na to, że pojemność akumulatora, który znajdzie się na pokładzie iPhone’a 7 znowu urośnie. źródła donoszą bowiem, że firma planuje zainstalować w nim 1960 mAh baterię.

Większa bateria ze względu na niewielką grubość smartfona by się tam nie zmieściła, ale nie jest to problemem, gdyż nowe mechanizmy oszczędzania energii zaimplementowane w iOS 10 oraz nowy procesor, powinny znacznie ograniczyć jej zużycie, a przez to wydłużyć czas funkcjonowania sprzętu.

Źródło: Twitter.comYou may also like...