Google Maps umożliwi opłacenie parkometru

Google wyposażyło swą flagową aplikację Google Maps w kolejną funkcję przydatną kierowcom. Z jej poziomu mogą bowiem opłacić miejsce parkingowe.

Google nieustannie rozwija swą aplikację Google Maps, lecz w ostatnim czasie jakby nieco rozminęło się z pierwotną funkcją tego narzędzia. Program dostał bowiem wiele nowych opcji, zupełnie niezwiązanych z prowadzeniem auta. Tym razem koncern dodał opcję, z której ucieszą się kierowcy.

Dzięki nowej współpracy Google i Passport, aplikacja umożliwia mieszkańcom Austin w stanie Teksas, opłacenie parkometru. Passport specjalizuje się bowiem w tworzeniu oprogramowania, dzięki którym pojazdy mogą wchodzić w interakcję z miejską infrastrukturą.

Nowa funkcja jest dość prosta w obsłudze, aczkolwiek wymaga wykonania kilku dodatkowych czynności. Po wybraniu platformy mobilnej z której korzysta, użytkownik musi udać się na specjalną stronę, gdzie poda dodatkowe informacje. Są to szczegóły strefy parkingowej, numer rejestracyjny auta oraz czas przez jaki chce parkować. Opłata za postój realizowana jest następnie za pośrednictwem Google Pay.

Aktualnie z funkcji można korzystać tylko w Austin w stanie Teksas, ale Google twierdzi, że niedalekiej przyszłości będzie dostępna także w innych miastach. Nie wiemy natomiast kiedy można się jej spodziewać w Europie.

Google Maps

Źródło

You may also like...