LG G5 otrzymał wreszcie Androida 8.0 Oreo

Użytkownicy flagowego smartfona LG G5 z 2016 roku, mogą już instalować system Android 8.0 Oreo. Jego dostępność jest jednak na razie nieco ograniczona.

W maju LG Electronics udostępniło Androida 8.0 Oreo dla modelu LG G6. Teraz koreański koncern dostarczył go również właścicielom poprzedniej generacji tego modelu, wzbogacając go tym samym o nowe funkcje.

Użytkownicy LG G5 mogą już instalować Oreo, jednakże dostępność aktualizacji jest na razie nieco ograniczona. Krótko mówiąc, system został dostarczony tylko modelom z oprogramowaniem operatorów Verizon oraz T-Mobile i w tej chwili jedynie na te urządzenia można go pobrać. Aktualizacja zawiera dodatkowo sierpniową poprawkę bezpieczeństwa.

Po zainstalowaniu Oreo, posiadacze dwuletniego flagowca będą mogli korzystać z nowych funkcji tego systemu, takich jak obraz w obrazie, możliwość oglądania wideo z inną aplikacją działającą w tle itp. Dojdzie im również nowy sposób prezentacji powiadomień z możliwością ich uśpienia, jak również nowe opcje optymalizacji zużycia energii.

Oczywiście przed pobraniem aktualizacji jak zwykle warto upewnić się, że bateria jest w pełni naładowana, a dodatkowo warto to robić poprzez WiFi. Chyba, że Wasz operator zapewnia nielimitowany internet, wówczas nie ma to znaczenia.

LG G5

Źródło: Phonearena.com

You may also like...