Skype trafi na urządzenia z asystentem Alexą

Microsoft ogłosił kolejny krok w popularyzacji komunikatora Skype. Amerykański koncern zamierza go umieścić na urządzeniach wyposażonych w asystenta Alexę.

Na wiele lat Microsoft najwyraźniej całkowicie zapomniał, że posiada własny komunikator internetowy. Ostatnio jednak firma przypomniała sobie, że coś takiego istnieje i zaczęła go dostosowywać do współczesnych standardów. W ostatnich miesiącach Skype dostał m.in., funkcje nagrywania rozmów, a także ich szyfrowania w systemie end-to-end. Teraz amerykański koncern zamierza znacznie rozszerzyć jego dostępność.

Firma poinformowała właśnie, że niebawem aplikacja zostanie dodana do urządzeń wyposażonych w asystenta Alexa. Posiadacze głośników Amazonu, w tym Echo, którego można kupić na polskim rynku, będą mogli wykonywać połączenia głosowe oraz wideo.

Oczywiście jak w przypadku innych produktów z głosowym asystentem, obsługa komunikatora będzie w pełni głosowa. Wystarczy tylko, że użytkownik wyda odpowiednią komendę i powie z kim chce się połączyć, zaś cyfrowy pomocnik zajmie się resztą. W taki sam sposób będzie można odbierać połączenia przychodzące.

Oczywiście połączenia wideo będą możliwe tylko na urządzeniach wyposażonych we własny wyświetlacz, takich jak nowy Echo Show, które Amazon zaprezentował kilka dni temu. Naturalnie nie jest to jedyny tego typu sprzęt i kilku producentów zapowiedziało już podobne gadżety. Ciekawe czy komunikator Microsoftu będzie też dostępny na kuchenkę mikrofalową z Alexą, którą Amazon także niedawno pokazał.

Skype

Źródło: Skype.com

You may also like...