Skype pozwoli zarejestrować naszą rozmowę

Choć Skype jest obecny na rynku niemal 15 lat, to do tej pory nie oferował podstawowej funkcji nagrywania rozmów. Microsoft wreszcie zamierza to naprawić.

Wkrótce Microsoft zamierza udostępnić dużą aktualizację dla użytkowników swego flagowego komunikatora Skype. Przyniesie ona wiele nowych funkcji, a jedną z nich jest od dawna wyczekiwana przez użytkowników opcja rejestrowania wykonywanych połączeń.

Zapowiedziana aktualizacja zostanie udostępniona jeszcze w tym miesiącu, zaś funkcja nagrywania połączeń będzie jedną z wielu nowości szykowanych przez inżynierów amerykańskiego koncernu. Opcja wykorzystywać ma chmurę, co umożliwi nagrywanie połączeń na wszystkich urządzeniach, na których mamy zainstalowany komunikator. Będzie więc dostępna na Windowsa, Maca, Androida, iOS oraz Linuxa. Oczywiście w ramach dbałości o poszanowanie prywatności, nie będzie można tego robić potajemnie. Każdy użytkownik biorący udział w rozmowie, zostanie powiadomiony gdy jeden z rozmówców zacznie ją rejestrować.

Z kolejnych nowości wymienić można funkcję informującą kto przeczytał naszą wiadomość. Gdy wyślemy komunikat do wielu osób, wówczas gdy ktoś go przeczyta, jego avatar pojawi się w oknie chata. W przypadku grupowych rozmów może to być bardzo przydatne narzędzie, które pozwoli łatwiej zorientować się kto już zapoznał się z naszą ostatnią wypowiedzią.

Oprócz zmian wprowadzonych w aplikacji, Microsoft zapowiedział także nową wersję komunikatora dla iPada. Skype 8.0 zostanie udostępniony jeszcze tego lata i zaoferuje takie funkcje, jak możliwość cytowania wiadomości, spersonalizowane tematy, listę chatów itp.

Skype

Źródło: Skype.com

You may also like...