Skype zyskuje funkcje nowoczesnych komunikatorów

Microsoft kontynuując wzbogacanie komunikatora Skype o nowe funkcje, wyposażył go w szyfrowanie rozmów. Nasza konwersacja pozostanie więc w pełni bezpieczna.

Przez wiele lat Microsoft zaniedbywał swój komunikator Skype, który praktycznie odszedł już w zapomnienie, wyparty przez nowsze i bardziej funkcjonalne aplikacje. Amerykański koncern teraz jednak przypomniał o swym produkcie, starając się dostosować go do współczesnych standardów.

Pisałem już wcześniej, że wyposażył go w funkcję archiwizacji wiadomości oraz nagrywania połączeń. A w planach jest także udostępnienie możliwości odpowiadania na SMS’y z poziomu komputera. Teraz firma postanowiła zadbać o prywatność prowadzonych rozmów i wprowadziła funkcję ich szyfrowania w systemie end-to-end.

To rozwiązanie znane chociażby z WhatsApp, które szyfruje rozmowę po stronie każdego z użytkowników. Innymi słowy, nikt oprócz nich nie będzie w stanie jej podejrzeć. W tym wypadku tworzony jest prywatny chat z drugą osobą, który jest w pełni szyfrowany, zaś treść rozmowy, jak również powiadomienia, są ukrywane.

Nowa funkcja jest już dostępna na wszystkich platformach, na których dostępna jest aplikacja, jak Windows, Mac, Linux, Android oraz iOS. Dodam jeszcze, że na jednym urządzeniu w danej chwili może być prowadzona tylko jedna prywatna rozmowa.

Skype

Źródło: Mspoweruser.com

You may also like...