Amazon pokazał gadającą kuchenkę mikrofalową

Amazon zaprezentował nową wersję swej popularnej mikrofalówki. Nowa kuchenka mikrofalowa została znacznie unowocześniona i wyposażona w asystenta Alexę.

Inteligentny sprzęt domowy nie jest niczym nowym, na rynku dostępnych jest bowiem wiele produktów wyposażonych w nowoczesne funkcje. Nasze lodówki, pralki czy oczyszczacze powietrza mogą komunikować się z innymi urządzeniami, wspólnie wykonując powierzone im zadania.

W ostatnim czasie coraz więcej takich urządzeń jest wyposażanych w głosowych asystentów, co pozwala kontrolować je za pomocą komend głosowych. A co więcej, można sterować pracą urządzenia z innego pomieszczenia, np., z salonu lub spoza domu.

Do grupy tych urządzeń dołączyły również mikrofalówki. Amazon zaprezentował właśnie nową wersję popularnej kuchenki Amazon Basics Microwave, którą wzbogacił o Alexę. Produkt funkcjonuje w oparciu o platformę Alexa Connect Kit. Jest to łatwe w implementacji oraz tanie rozwiązanie dla firm, służące do zwiększania funkcjonalności sprzętu domowego. Platforma może współpracować z inteligentnymi głośnikami, wykorzystując w tym celu technologie WiFi oraz Bluetooth.

Dzięki wbudowanej technologii, użytkownik może głosem ustawić timer oraz poziom mocy, a także wydłużyć czas gotowanej już potrawy. Można też poprosić kuchenkę o ugorowanie potrawy, wymieniając ją z nazwy. Wówczas urządzenie samodzielnie dostosuje ustawienia. Kuchenka została też zintegrowana z technologią Amazon Dash, co umożliwia w wygodny sposób uzupełnienie kończących się produktów, np., popcornu.

Kuchenka mikrofalowa Amazon Basics Microwave będzie oferowane w cenie 59,99 dolarów, co jak na inteligentną kuchenkę mikrofalową, nie jest dużą kwotą. Trzeba jednak pamiętać, że aby skorzystać z pełni jej możliwości musimy posiadać głośnik Amazon Echo, którego możemy kupić w polskich sklepach.

kuchenka mikrofalowa

Źródło: Slashgear.com

You may also like...