Pierwszy benchmark Samsunga Galaxy S8

W bazie danych Geekbench pojawił się pierwszy benchmark pokazujący wydajność najnowszego smartfonu Samsunga, czyli Galaxy S8. Weźmy jednak pod uwagę, że nie jest to ostateczna wersja tego telefonu.

Fani Samsunga nie mogą się już doczekać na premierę najnowszego, flagowego modelu tej firmy, chcąc się przekonać jakie niespodzianki w sobie kryje, oraz sprawdzić jego wydajność.Na ten moment trzeba będzie wprawdzie poczekać do kwietnia, ale już teraz w bazie Geekbench pojawił się pierwszy benchmark tego modelu. Smartfon wyposażony w Snapdragona 835 w teście jednego rdzenia uzyskał 1844 punkty, zaś w teście wielu rdzeni 5426 punktów.

Jeśli porównamy to z wynikiem iPhone’a 7 wyposażonego w procesor A10, nie jest to zbyt imponujący wynik. Produkt Apple uzyskał w tym teście odpowiednio 3300 i 5400 punktów, więc na jego tle Galaxy S8 może być rozczarowujący.Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to finalna wersja tego urządzenia i procesor użyty w teście działał z częstotliwością tylko 1,9 GHz, natomiast ostateczna wersja nowego układu ma być taktowana zegarem 2,5 GHz, więc na pewno będzie znacznie szybsza.

Geekbench nie podaje zbyt wielu informacji dotyczącej specyfikacji technicznej testowanego modelu, więc wiemy jedynie tyle, że smartfon miał 4 GB RAM oraz Androida 7.0 Nougat. Za kilka tygodni poznamy jednak bardziej szczegółowe dane dotyczące tego urządzenia.

Źródło: Anzhuo.cn

You may also like...