Pierwszy na świecie laserowy projektor od Sony

Planując zbudowanie kina domowego z prawdziwego zdarzenia, telewizory odrzucamy już na starcie, ponieważ są za małe. Pozostają więc projektory, ale jaki wybrać, by osiągnąć najlepszy efekt?

Mimo, że elektronika użytkowa Sony nie należy do produktów z najwyższej półki, to raz na jakiś czas udaje im się wyprodukować coś, co rzeczywiście można kupić. Firma zapowiedziała właśnie, że podczas ISE 2013, zaprezentuje następną generację projektorów WUXGA wyposażonych w technologię Laser Light Source.Będzie to pierwszy na świecie laserowy projektor 3 LCD o jasności 4,000 lumentów i rozdzielczości WUXGA, czyli 1920×1080 pikseli. Te parametry czynią z niego najjaśniejszy projektor na rynku, a zaprojektowano go tak, by zapewniał dużą wytrzymałość, przy jednoczesnych niskich kosztach użytkowania.

Żywotność projektora szacowana jest na około 20,000 godzin, co naturalnie uzależnione jest od instalacji oraz warunków środowiskowych, w jakich jest używany.

Zastosowanie w nim laserów, zamiast tradycyjnych LED’ów, znacznie zwiększyło poziom oferowanej jasności. Białe światło, kierowane jest na zestaw 3LCD, co zapewnia większą jasność obrazu, lepszy kontrast oraz stabilność barw i wysoką reprodukcję kolorów. Sprzęt trafi do sklepów już latem bieżącego roku.

Źródło: Sony.com

You may also like...