Xiaomi Hongmi 1S – rewelacyjny sprzęt za grosze

Kiepska oferta cenowa znanych producentów smartfonów sprawia, że konsumenci coraz chętniej skłaniają się ku urządzeniom z Chin, które w niczym nie ustępują słuchawkom Sony, czy HTC, ale za to kosztują ułamek ich ceny.

Kolejnym chińskim smartfonem, który już wkrótce podbije rynek jest Xiaomi Hongmi 1S. Jej szokująco niska cena wynosi tylko 130 dolarów. Jeśli jednak sądzicie, że w zamian niewiele otrzymamy, to jesteście w dużym błędzie, gdyż specyfikacja techniczna urządzenia jest zaskakująco dobra.

Sercem Xiaomi Hongmi 1S jest Snapdragon 400 podkręcony do 1,6 GHz, który współpracuje z 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej, rozszerzalnej dzięki slotowi na kartę microSD. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to jest on całkiem spory, gdyż ma aż 4,7-cala i oferuje rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, przy przyzwoitej gęstości 312 PPI. Ta wartość oznacza, że wyświetlany obraz jest ostry, zaś kolory nasycone.

Jego pozostałe parametry także nie są złe. Smartfon dysponuje 8 Mpix kamerą tylną z obiektywem f/2.2 oraz błyskiem LED, a także 1,6 Mpix kamerą przednią. Nie zabrakło w nim także wsparcia dla Dual-SIM oraz systemem operacyjnym jest Android 4.3 Jelly Bean z nakładką Xiaomi MIUI V5.

Xiaomi Hongmi 1S w dniu dzisiejszym ma swą premierę w Chinach, lecz na razie nie wiadomo, czy pojawi się również na pozostałych rynkach. Gdyby jednak producent się na to zdecydował, to smartfon zrobi prawdziwą furorę.

Samsung za sprzęt o podobnych parametrach żąda niemal dwa razy tyle, tymczasem za Xiaomi Hongmi 1S płacimy jedynie 400 złotych, a za taką cenę to prawdziwa rewelacja.

Źródło: Xiaomi.com

You may also like...