Specyfikacja Nokia Normandy/Nokia X potwierdzona

Wprawdzie do targów Mobile World Congress pozostało jeszcze kilka dni, lecz fani Nokii nie muszą już na nie czekać, by poznać specyfikację techniczną najnowszego modelu Nokia Normandy.

W jej poznaniu pomógł niezawodny jak zawsze @evleaks, który opublikował oficjalne parametry techniczne nowej, budżetowej słuchawki Nokii. Wynika z nich, że będziemy mieli do czynienia ze smartfonem należącym do średniej półki, oferującym przyzwoite parametry, aczkolwiek bez żadnych szaleństw.

Nokia Normandy wyposażona zostanie dwurdzeniowy 1 GHz procesor Snapdragon, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Pamięć użytkowa zostanie ograniczona do 4 GB, jednak tradycyjnie w przypadku Nokii, będzie ją można rozszerzyć kartą microSD. Dodajmy do tego jeszcze 5 Mpix kamerę tylną oraz baterię 1500 mAh i wychodzi na to, że rewelacji nie ma.

Co gorsza, system operacyjny nie będzie standardowym Androidem, lecz jego okrojoną wersją, działającą na podobieństwo Androida używanego w tabletach Kindle Fire. Oznacza to brak niektórych aplikacji i nieco ograniczoną funkcjonalność.

Dużo zależy jednak od ceny i jeśli będzie naprawdę atrakcyjna, konsumenci mogą przymknąć oko na ograniczony system operacyjny.

Źródło: Twitter.com

You may also like...