Surface Duo przeszedł test wytrzymałości

Znany youtuber JerryRigEverything sprawdził wytrzymałość najnowszego smartfona Surface Duo. Produkt Microsoft bez problemu przeszedł wszystkie testy.

Od kilku dobrych lat youtuber ukrywający się pod pseudonimem JerryRigEverything, prowadzi na swym kanale testy wytrzymałości urządzeń mobilnych. Przez jego ręce przeszło wiele różnych urządzeń, które sprawdza pod kątem odporności na zarysowania, ogień oraz wyginanie obudowy.

Na jego warsztat tym razem trafił Surface Duo, pierwszy smartfon z Androidem stworzony przez koncern Microsoft. Sprawdzian tego modelu jest szczególnie interesujący, gdyż produkt różni się od typowych urządzeń mobilnych. Zastosowano w nim bowiem dwa ekrany połączone specjalnym zawiasem, które zapewniają mu zupełnie nowe możliwości.

Jak możecie zobaczyć na poniższym wideo, najnowszy smartfon firmy Billa Gates’a, nie sprawił żadnych niemiłych niespodzianek. Urządzenie całkiem dobrze zniosło test zarysowania ekranu, dzięki szkłu Gorilla Glass 5 dzielnie opierając się atakom ostrego narzędzia. Dopiero ostrze o skali twardości 7 zaczęło pozostawiać na osłonie wyświetlacza głębsze rysy.

Test ognia, podczas którego youtuber przypala ekran zapalniczką, również nie spowodował poważniejszych uszkodzeń.

Najbardziej interesujący był jednak test zginania. Okazało się, że mimo zastosowania plastiku, konstrukcja smartfona jest jednak całkiem wytrzymała i próba złamania telefonu zakończyła się fiaskiem. Wprawdzie po tym sprawdzianie telefon pozostał delikatnie wygięty, to jednak w żaden sposób nie wpłynęło na jego funkcjonalność.

Każdy kto chciałby kupić ten dwuekranowy smartfon, nie musi więc obawiać się o wytrzymałość urządzenia.

Surface Duo

Źródło

You may also like...