Facebook ma już 2 miliardy użytkowników

Po niemal dwóch dekadach obecności na rynku. Facebook wciąż zyskuje nowych użytkowników. Aktualnie nowy portal posiada ich łącznie 2 miliardy.

Mimo iż wielu od lat wieszczy rychły koniec portalu Facebook, to wbrew pozorom serwis nie tylko nie zwija się, ale wręcz przeciwnie – wciąż zwiększa liczbę użytkowników. Potwierdza to najnowszy raport finansowy obejmujący czwarty kwartał roku. Z dokumentów wynika bowiem, że obecnie może pochwalić się liczbą 2 miliardów użytkowników, którzy każdego dnia korzystają z tej platformy. Co więcej, tylko w ostatnim kwartale nowe konta założyło 16 mln osób.

Facebook nie jest jedyną usługą spółki Meta, która osiągnęła tak imponujący wynik. Podobną liczbą użytkowników może bowiem pochwalić się również komunikator WhatsApp.

Facebook
Źródło: Meta

Mimo wzrostu liczby użytkowników, firma w ostatnim czasie nieco się zmniejszyła. Zwolniła 11 tys. pracowników, natomiast jej przychód za ostatni kwartał wyniósł 32,2 mld dolarów. To wprawdzie lepiej niż oczekiwano, lecz w porównaniu do analogicznego okresu 2021 roku, zanotowano 4-procentowy spadek przychodów. Dlatego prezes firmy zapowiedział przeprowadzenie cięć i skupienie się na wydajności. Spółka planuje ograniczyć projekty, które nie działają, lub nie są już tak istotne. Priorytetem w tym roku będzie natomiast sztuczna inteligencja, na rozwój której spółka zamierza przeznaczyć spore środki. Spółka planuje w najbliższym czasie stać się liderem w tej dziedzinie.

Warto dodać, że wciąż największe straty przynoszą Meta inwestycje w metaverse. Zajmuje się tym oddział Reality Labs, który tylko w ostatnim kwartale przyniósł 4,3 mld dolarów strat, zaś w skali całego roku wyniosły one 14 mld dolarów. Straty mają pojawić się również w tym roku, gdyż na razie nie ma większych szans na zyski.

You may also like...