Pierwszy na świecie rower z ogniwem wodorowym

Rowery elektryczne stają się coraz popularniejsze, jednak ich największą wadą jest wciąż bateria, której zasięg jest ograniczony, a ładowanie trwa wiele godzin. Firma Cycleurope opracowała więc rower zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi.

Jednoślad zbudowany wspólnym wysiłkiem Cycleurope, Pragma Industries oraz Ventec, nazywa się Alter Bike i jest przedstawicielem zupełnie nowej ery e-rowerów, które mogą być używane bez konieczności podłączania ich do sieci i wielogodzinnego ładowania baterii.

Jest to bowiem pierwszy na świecie rower elektryczny, zasilany wodorowym ogniwem paliwowym. Jednoślad korzysta z gotowych do użycia kartriży, które po zużyciu można po prostu wymienić i dalej jechać w trasę.

Zapowiada się interesująco, jednak producent na razie nie ujawnia ile będzie kosztować wymiana ogniwa paliwowego, a to dość istotna informacja. Zdradził natomiast, że zanim rower trafi do sklepów, firma najpierw chce go zaproponować miejskim wypożyczalniom rowerów. W sklepach natomiast pojawiłby się dopiero w 2016 roku.

Źródło: Bike-eu.com

You may also like...