Pierwszy smartfon chłodzony…wodą

Posiadacze komputerów przyzwyczaili się już do systemów chłodzenia wodnego, które coraz częściej spotykane są także w laptopach. Smartfony dotychczas nie były na tyle wydajne, by wymagać systemów chłodzenia, ale to się właśnie zmieniło.

Nec X 06E to najnowszy model smartfona stworzonego z myślą o kobietach. Potwierdza to gustowna zawieszka wyposażona w kolorowy kryształ, który świeci się w przypadku otrzymania powiadomienia np. o nowym SMS’ie lub emailu.

Jednak nie to jest w nim najciekawsze. Otóż ten napędzany Snapdragonem S4 Pro 1,7 GHz smartfon, jest wyposażony jest w wypełnione wodą rurki cieplne odprowadzające ciepłe powietrze z 4-rdzeniowego procesora. NEC twierdzi, że takiemu chłodzeniu telefon może dłużej wykorzystywać pełną moc bez ryzyka przegrzania, co jest dość istotne w przypadku tego procesora, który może się mocno rozgrzewać.

Nec X 06E oprócz niezwykłego chłodzenia, telefon posiada 4,7-calowy wyświetlacz 720p, 13,1 Mpix kamerę i będzie dostępny w sprzedaży już od czerwca. Na razie jednak tylko na rynku japońskim.

Źródło: Theverge.com

You may also like...