Pijący robot idealnym kompanem do kieliszka

Każdy facet wie, że picie w samotności nie jest szczególnie miłe, ale czasem nie ma wyjścia, gdyż pod ręką nie ma żadnego kompana do kieliszka. Na szczęście nie jest potrzebny, gdyż jego funkcję może równie dobrze przejąć pijący robot.

Eunchan Park, to wynalazca z Korei Południowej, który prawdopodobnie zyskał wielki podziw w oczach wszystkich mężczyzn. Park stworzył bowiem robota, który jest idealnym towarzyszem do kieliszka. Na pomysł wpadł po tym jak musiał pić samotnie podczas gwiazdki w 2012 roku. Uznał, że nie chce tego więcej powtarzać. A skoro nie miał pod ręką żadnego kumpla, to stworzył sobie własnego kompana.

Jego maszyna, jak widać na poniższym filmie, jest humanoidalna, ma nawet twarz przypominającą ludzką. Robot rusza też głową. Natomiast wyposażone w siłowniki ramiona są ruchome i umożliwiają nie tylko gestykulację, ale też donoszenie kieliszka do otworu gębowego i wlewanie do środka. Co ważne, cenny alkohol w żaden sposób się nie marnuje. Spływa bowiem do słoika znajdującego się poniżej.

Niestety robot nie jest dostępny w sprzedaży i można go jedynie obejrzeć w Art Center Nabi, czyli muzeum sztuki zlokalizowanym w Seoulu. Gdyby jednak trafił do sklepów podejrzewam, że miałby spore wzięcie. Wielu wolałoby jego, zamiast tradycyjnie pić samotnie do lustra.

pijący robot

Źródło: Motherboard.vice.com

You may also like...