Plastikowy iPhone to wcale nie żart

Apple świadome słabnącej pozycji rynkowej, chce ją odzyskać wprowadzając do sprzedaży tańszą, plastikową wersję iPhone’a. Czy nie jest już za późno na takie posunięcia?

O budżetowym iPhonie mówiło się od jakiegoś czasu, lecz bez żadnych konkretów. Teraz tańszy smartfon wydaje się bardziej realny, ponieważ Digitimes donosi, że fakt jego istnienia zdaje się potwierdzać jeden z chińskich dostawców podzespołów. Jego zdaniem słuchawka zostanie wyposażona w 4-calowy wyświetlacz, procesor A6 oraz będzie produkowana w Foxconnie oraz Pegatronie.

Początki tańszego iPhone’a mogą być jednak problematyczne, ponieważ w momencie rynkowego debiutu, nie będzie go zbyt wiele. Apple chce zbadać rynek, dlatego w pierwszym kwartale na rynek trafić może 2,5-3 miliony sztuk

Mówi się, że budżetowy iPhone będzie kosztował mniej, niż 350 dolarów. To jednak wciąż za drogo. Chińskie smartfony potrafią kosztować mniej i oferować 4-rdzeniowe procesory, sporo pamięci oraz niezłe ekrany. Segment tanich słuchawek jest już po prostu opanowany przez inne firmy, więc Apple może być trudno się na nim przebić.

Źródło: Digitimes.com

You may also like...