Play Store zmienia zasady prezentacji recenzji aplikacji

Google zapowiada zmiany w systemie prezentacji recenzji aplikacji dostępnych w Play Store. Wkrótce oceny wezmą pod uwagę kraj, z którego pochodzimy oraz wykorzystywane urządzenie.

Oceny aplikacji dostępnych w cyfrowych sklepach są dla konsumentów bardzo ważne podczas wybierania programów dla siebie. Dzięki nim od razu wiemy, czy proponowany produkt spełni nasze oczekiwania i czy warto wydawać na niego nasze ciężko zarobione pieniądze.

Recenzje często informują nas o różnego rodzaju problemach związanych z funkcjonowaniem aplikacji, których w ten sposób unikniemy. Czasem jednak może się zdarzyć, że informują o perfekcyjnym działaniu aplikacji, a tymczasem na naszym sprzęcie działa ona koszmarnie. To częsty problem, gdyż na rynku dostępne są setki modeli smartfonów. Deweloperzy nie są więc w stanie sprawdzić swego oprogramowania na każdym z nich.

Google planuje więc wprowadzić zmiany w systemie recenzji aplikacji Play Store, aby uwzględniały dodatkowe czynniki. Od listopada bieżącego roku ujrzymy recenzje specyficzne dla kraju, w którym mamy zarejestrowane konto. Natomiast od przyszłego roku będziemy mogli sprawdzić je konkretnie dla sprzętu, z którego aktualnie korzystamy. Krótko mówiąc, jeśli używamy Chromebooka, zobaczymy recenzje opublikowane przez użytkowników, którzy zainstalowali aplikacje na własnym Chrombooku.

W Konsoli Play wprowadzono też kilka innych zmian, dzięki którym programiści mogą wyświetlać wnikliwe informacje o opiniach i ocenach swoich aplikacji. Deweloperzy zyskają dostęp do statystyk typu urządzenia. Pozwolą im śledzić wpływ rozszerzonych doświadczeń, takich jak uaktualnienie użyteczności na konkretnym urządzeniu, na stronie oceny. Recenzje można również filtrować według typu urządzenia.

Play Store

Źródło

You may also like...