PlayStation 5 być może kupimy już w październiku

Według najnowszych przecieków, konsola PlayStation 5 może mieć swą rynkową premierę już w październiku. Tak sugeruje jedna z ofert pracy przygotowana przez Sony.

Fani gier wideo już od dłuższego czasu czekają na nowe konsole i wygląda na to, że ich marzenie posiadania takiego sprzętu może się niebawem spełnić. Przynajmniej w przypadku PlayStation 5, które według najnowszych przecieków może trafić do sprzedaży już w październiku bieżącego roku.

Oczywiście nie jest to informacja oficjalna, więc powinniśmy do niej podchodzić z dużą rezerwą. Na taki termin premiery wskazuje jedna z ofert pracy zamieszczona przez japoński oddział Sony. Lista zadań nowego stanowiska wydaje się być związana z nabywaniem części do wykorzystania w nowej konsoli. Jednak nie to jest istotne, lecz opis. Możemy w nim przeczytać, że kandydaci będą pracować nad konsolą PS5, której okienko premiery to październik 2020 roku.

Inne źródło twierdzi, że podany powyżej termin zgadzałby się z datą premiery trzeciej odsłony serii Knack. Warto podkreślić, że pierwsza jej cześć pojawiła się w sprzedaży równocześnie z PlayStation 4. Niewykluczone, że podobna sytuacja będzie miała miejsce również w przypadku nowej konsoli.

Jeżeli ten termin się potwierdzi, może to oznaczać, że sprzęt Sony będzie miał miesiąc przewagi nad konsolą Xbox Series X. Ostatnie doniesienia sugerowały bowiem, że produkt Microsoft pojawi się w sklepach w okolicach Święta Dziękczynienia.

PlayStation 5

Źródło

You may also like...