Nokia 125 i Nokia 150 debiutują na światowych rynkach

Fińska firma HMD Global rozszerza ofertę swego sprzętu mobilnego o dwa nowe telefony komórkowe. Nokia 125 i Nokia 150 mają dziś swą światową premierę.

Smartfony to nowoczesny sprzęt o dużych możliwościach, który potrafi wykonywać masę różnych zadań. Nie każdy jednak potrzebuje tak rozbudowanej funkcjonalności i wielu osobom wystarczy możliwość prowadzenia rozmów oraz odbierania SMS’ów. Specjalnie z myślą o takich klientach firma HMD Global przygotowała dwa nowe telefony Nokia 125 i Nokia 150, które dziś mają swą premierę.

Nowe produkty są sprzętem o bardzo prostym, lecz funkcjonalnym wzornictwie. Oba modele wyposażono w 2,4″ wyświetlacze oraz duże i czytelne przyciski, doskonale widoczne nawet dla osób ze słabszym wzrokiem. Oczywiście jak przystało na sprzęt Nokii, posiadają też bardzo wydajne baterie, które wystarczają na kilka tygodni, a także niezwykle trwałe obudowy.

Nokia 125 to model o bardzo podstawowej funkcjonalności. Wyposażono go w radio FM, z którego można korzystać bez zestawu słuchawkowego oraz pamięć mieszczącą 2000 kontaktów i 500 SMS’ów. Natomiast bateria o pojemności 1020 mAh wystarczy na 23,4 dni pracy w trybie czuwania i zapewnia 19,4 godziny rozmów.

Nieco lepsze możliwości posiada Nokia 150. Ten model dysponuje aparatem VGA z lampą błyskową, a także technologią Bluetooth umożliwiającą wygodne przesyłanie wykonanych zdjęć. Jest też czytnik kart pamięci microSD, na której możemy zapisać muzykę w formacie MP3, by słuchać jej z wbudowanego odtwarzacza. Radio FM także jest elementem wyposażenia, umożliwiając słuchanie muzyki bez zestawu słuchawkowego. Bateria jest identyczna w obu modelach, więc zapewnia taki sam czas pracy co w Nokii 125.

Nokia 125 dostępna jest w kolorze czarnym i białym, a kupimy ją za 24 dolary. Nokia 150 z kolei oferowana jest w kolorze czarnym, białym oraz cyjanu. Jej cena to 29 dolarów.

Nokia 150

Źródło

You may also like...