Plextor M9Pe Extreme – ekstremalnie szybki dysk SSD

Dyski SSD stają się coraz szybsze, co oczywiście cieszy użytkowników komputerów. Podczas targów Computex 2018, zaprezentowano najnowszy model Plextor M9Pe Extreme, który oferuje rekordowe prędkości zapisu oraz odczytu danych.

Standardowe dyski twarde zaczynają powoli odchodzić do lamusa, wypierane przez nośniki SSD. Te ostatnie choć wciąż są dość drogie, to oferują znacznie szybszy transfer danych. Dzięki temu są idealnym rozwiązaniem dla graczy, ale też świetnie nadają się do takich zadań jak obróbka zdjęć oraz filmów.

Nowe modele dysków SSD stają się także coraz szybsze, a najlepszym tego przykładem jest model Plextor M9Pe Extreme, zaprezentowany podczas azjatyckich targów Computex 2018. Napęd jest połączeniem autorskich rozwiązań marki Plextor oraz inteligentnego switcha NVMe Marvell 88NR2241. Nośnik swoją wydajnością przełamuje wszelkie bariery prędkości konsumenckich dysków SSD i osiąga do 6500/5000 MB/s podczas odczytu i zapisu danych.

Produkt zapewnia nie tylko znacznie wyższą wydajność w porównaniu do tradycyjnych dysków SSD, ale oferuje także pełną obsługa technologii RAID. Daje ona wyższe bezpieczeństwo danych oraz dodatkowo podnosi wydajność dysków.

Plextor M9Pe Extreme nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Producent twierdzi jedynie, że napęd pojawi się w sprzedaży w przyszłym roku. Nie wiadomo też ile będzie kosztował, ale na pewno nie będzie tani. Będzie go można bowiem zakupić w maksymalnej pojemności aż 4 TB. Jeśli natomiast szukacie znacznie tańszego, choć niekoniecznie tak szybkiego dysku SSD, to zapraszam do tego sklepu, gdzie znajdziecie duży wybór modeli.

Plextor M9Pe Extreme

Plextor M9Pe Extreme

Źródło: Wec24.pl

You may also like...