PocketSprite kieszonkowym rywalem Game Boy’a

Na jednej z platform crowfundingowych pojawił się nowy gadżet dla graczy. Jest nim miniaturowa konsolka przenośna PocketSprite, będąca odpowiednikiem Game Boy’a dla gier retro.

Nowy sprzęt znacznie różni się jednak od kultowej konsoli Nintendo. Przede wszystkim jest od niej znacznie mniejszy i można go z powodzeniem podpiąć do kluczy, by nosić jak brelok. Mimo niewielkich rozmiarów, jednak w pełni funkcjonalnym sprzętem służącym do zabawy.

Wyposażono go w wyświetlacz OLED o wymiarach 25 x 22 mm i rozdzielczości 96 x 64 piksele. Jego sercem jest natomiast dwurdzeniowy procesor ESP32 taktowany zegarem 240 MHz. Połączono go z 520 kB RAM, 448 kB ROM oraz 128 MB wewnętrznej pamięci. Oprócz niewielkiego głośnika monofonicznego, sprzęt posiada także wbudowaną łączność bezprzewodową w postaci Bluetooth oraz WiFi. Natomiast bateria o pojemności 250 mAh, wystarcza na wiele godzin zabawy.

PocketSprit posiada zainstalowany emulator GNUBoy pozwalający odpalać gry z Game Boy’a oraz Game Boy Color. Ma też emulator SMS Plus dla gier z Sega Master System oraz Game Gear. Ładowanie ROM’ów jest bardzo wygodne, dzięki WiFi nawiązującemu połączenie z komputerem. Wprawdzie pamięć użytkowa nie jest wielka, ale też gry nie zajmują dużo miejsca, więc trochę się ich tam zmieści.

PocketSprite ma kosztować 55 dolarów i w sprzedaży pojawi się w połowie kwietnia. Więcej informacji na temat tego gadżetu znajdziecie na tej stronie.

PocketSprite

Źródło: Crowdsupply.com

You may also like...