Pocophone F1 dostanie dwie wersje Androida. Prócz 9.0 Pie może liczyć na Androida Q

Szef marki Poco potwierdził, że smartfon Pocophone F1 może liczyć na jeszcze dwie aktualizacje Androida. Dostanie bowiem 9.0 Pie oraz Androida Q.

W przypadku smartfonów z Androidem, kolejne aktualizacje systemowe to prawdziwa loteria. Wielu producentów, szczególnie mniej znanych marek, szybko zapomina o swym sprzęcie. Użytkownicy w najlepszym wypadku dostają tylko jedną nową wersję Androida, na którą ponadto muszą często czekać bardzo długo.

W przypadku wprowadzonego niedawno do sprzedaży modelu Pocophone F1, nie powinno być tak źle. Jai Mani, szef działu produktu marki Poco poinformował właśnie na Twitterze, że jego smartfon dostanie jeszcze co najmniej dwie wersje popularnego systemu mobilnego. Urządzenie oferowane fabrycznie z Androidem 8.1 Oreo, otrzyma na pewno Androida 9.0 Pie, który przechodzi obecnie beta testy. Prócz tego dostanie też Androida Q, która ponoć pojawi się w sierpniu przyszłego roku.

Mani twierdzi, że smartfon otrzyma co najmniej dwie wymienione aktualizacje systemu. Nie można więc wykluczyć, że dostanie też trzecią. Oczywiście to tylko spekulacje, gdyż zwykle urządzenia otrzymują góra dwie wersje nowego systemu.

Niestety przedstawiciel firmy nie podał kiedy można się ich spodziewać. Posiadacze Pocophone F1 muszą więc uzbroić się w cierpliwość. 9.0 Pie powinien pojawić się stosunkowo szybko, lecz termin premiery Androida Q pozostaje na razie wielką niewiadomą.

Pocophone F1

Źródło: Twitter.com

You may also like...