Wielka wpadka Apple. Aktualizacja watchOS 5.1 może nam zbrickować smartwatcha

Apple wstrzymało dystrybucję aktualizacji watchOS 5.1. Oprogramowanie zawiera bowiem błędy, które mogą zbrickować naszego Apple Watch czyniąc go bezużytecznym.

Producentom zdarza się niekiedy, że nowa aktualizacja oprogramowania ich produktów, okazuje się wadliwa i może powodować masę problemów. Takich przykładów mieliśmy w przeszłości bez liku i wygląda na to, że koncerny technologiczne nadal zaniedbują kwestię kontroli jakości. Wpadki bowiem wciąż się zdarzają.

Kolejną wpadkę zaliczył koncern Apple, który został zmuszony do wstrzymania dystrybucji aktualizacji watchOS 5.1. Nowa wersja oprogramowania przynieść miała sporo nowych funkcji, poprawek i usprawnień, ale na razie przyniosła spore kłopoty. Pojawiło się bowiem wiele zgłoszeń o zbrickowanych Apple Watch, po zainstalowaniu tejże aktualizacji.

Takie zdarzenia czasem mają miejsce, jednak w przypadku smartwatcha sprawa jest bardziej skomplikowana. Zegarka nie można bowiem zwyczajnie podpiąć do komputera celem przeinstalowania oprogramowania i przywrócenia jego sprawności. Użytkownikom pozostaje więc tylko wizyta w autoryzowanym serwisie producenta, gdzie technicy załatwią sprawę. Niestety nie każdy ma pod ręką autoryzowany serwis producenta. Będzie więc musiał wysyłać zegarek, a to z pewnością wydłuży czas naprawy.

Problem najbardziej dotknął czwartą generację smartwatcha, wprowadzoną do sprzedaży parę tygodni temu. Z pewnością jest to irytujące dla jego użytkowników, którzy na pewno nie spodziewali się żadnych kłopotów z nowym sprzętem.

Apple Watch

Źródło: Theverge.com

You may also like...