YouTube pomoże twórcom zwiększyć oglądalność publikowanych filmów

YouTube zamierza ułatwić twórcom wybór miniatury do filmu, która zachęci widzów do jego obejrzenia. Portal rozpoczął właśnie testy nowej funkcji o nazwie Test & Compare, która pomoże ją wybrać.

Twórcy filmów na YouTube doskonale wiedzą, że jednym z kluczowych elementów mających znaczący wpływ na oglądalność wideo, jest miniaturka. To właśnie ona ma zachęcić widza do kliknięcia i obejrzenia wideo, przynosząc dochody jego autorowi. Tymczasem wybór właściwej miniatury do filmu wcale taki prosty, dlatego portal przygotował nową funkcję Test & Compare, która może to znacznie ułatwić.

Nowa funkcja umożliwia twórcom dołączenie do filmu trzech różnych miniatur, zamiast jednej jak zazwyczaj. Wówczas portal będzie samodzielnie z nimi eksperymentować, by określić która z nich przyciąga do filmu najwięcej widzów.

miniatury do filmu
Źródło: YouTube

Jak dowiadujemy się z przygotowanego przez YT wideo, funkcja testowana jest obecnie przez kilkuset wybranych twórców. W nadchodzących miesiącach dostęp do wersji beta otrzyma kolejnych kilka tysięcy twórców. Natomiast wszyscy użytkownicy portalu będą mogli korzystać ze wspomnianej opcji dopiero w przyszłym roku kalendarzowym.

Dodam, że nie jest to pierwsze narzędzie umożliwiające twórcom testowanie różnych miniatur, gdyż zewnętrzne firmy oferują je od paru lat. Teraz zostanie ono jednak zintegrowane z YouTube, co powinno znacznie podnieść jego efektywność. Użytkownicy nie będą też musieli instalować dodatkowych aplikacji lub wtyczek.

You may also like...