Xiaomi sprzedało w tym roku 100 mln smartfonów

Lei Jun, dyrektor Xiaomi pochwalił się osiągnięciem zakładanego planu sprzedaży. W ciągu 10 miesięcy firma sprzedała 100 mln swych smartfonów, o dwa miesiące wyprzedzając plan.

Jeszcze kilka lat temu, chińskie przedsiębiorstwo Xiaomi było stosunkowo małym producentem smartfonów, który nie mógł rywalizować z największymi koncernami. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej i mamy do czynienia z gigantem, który wyprzedził już wielu konkurentów.

Podczas odbywającego się w Beijing Forum Zhong Guan Cun, dyrektor firmy Lei Jun, pochwalił się tegorocznymi wynikami sprzedaży smartfonów. Chińska firma na ten rok zaplanowała sprzedaż 100 mln urządzeń. Okazało się, że plan ten udało się zrealizować już 26 października, a więc na ponad dwa miesiące przed terminem.

Według Juna, założyciela chińskiej firmy, przedsiębiorstwo najszybciej rozwija się na lokalnym rynku, gdzie ma najwięcej klientów. A zdobywa ich oferując sprzęt o bardzo dobrych parametrach, udostępniając go w niezwykle atrakcyjnych cenach. Dyrektor zapewnił też, że firma będzie nadal pracować nad technologicznymi innowacjami oraz poprawiać jakość swych produktów.

Warto dodać, że od jakiegoś czasu Xiaomi obecne jest także na polskim rynku, co oczywiście ma tę zaletę, że oferowane produkty objęte są gwarancją producenta. Nie ma więc żadnych problemów z ich serwisowaniem.

Xiaomi

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...