Podróbki Super Mario Runs w Google Play

Wielki sukces komercyjny osiągnięty przez grę Super Mario Runs, zaktywował wszelkiej maści oszustów, którzy liczą na to, ze również zarobią na popularności tej produkcji. W Google Play Store zaczęły więc pojawiać się jej klony.

Super Mario Runs, najnowsza produkcja koncernu Nintendo, choć dostępna na razie tylko na platformę iOS, szybko zyskuje popularność i tylko w pierwszy dzień od premiery, została pobrana 2,85 mln razy.Trzeba jednak pamiętać, że na razie tytuł dostępny jest tylko na iPhone’a i sprzęt Apple będzie mieć na niego wyłączność do przyszłego roku. Oznacza to, że użytkownicy Androida muszą uzbroić się w cierpliwość. Albo nabrać się na kupno jedengo z klonów, które jak grzyby po deszczu, zaczęły pojawiać się Google Play Store.

W cyfrowym sklepie oferującym oprogramowanie pod Androida, pojawiło się już kilka klonów popularnego Super Mario Runs. Ich twórcy liczą na to, że gracze dadzą się nabrać sądząc iż kupują oryginał i wydadzą swoje pieniądze na jego nędzną podróbkę.W sklepie znaleźć można było m.in. takie gry, jak: Mario Run Jumper, czy też Super Plumber Run, które na szczęście są szybko usuwane przez Google. Warto więc o tym pamiętać, bo można się nabrać na podrabiany produkt, tracąc tylko pieniądze.

Tymczasem oryginał trafił na listę najbardziej dochodowych aplikacji w App Store. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to chyba jedna z najdroższych gier na iPhone’a, to jej autorzy zarobili na niej tylko w jeden dzień niemal 30 mln dolarów.

Źródło: Cnet.com

You may also like...