Powerbank Xiaomi z systemem Quick Charge 3.0

Chińska firma Xiaomi wprowadza do sprzedaży zupełnie nowy model powerbanku z rodzimy Mi. Produkt wyposażono w akumulator o pojemności 20 000 mAh oraz wsparcie dla systemu szybkiego ładowania Quick Charge 3.0.

Xiaomi zaczyna powoli dominować na rynku urządzeń mobilnych i nie chodzi tylko o smartfony i tablety, ale również o akcesoria niezbędne do prawidłowego funkcjonowania sprzętu.Dotyczy to m.in. powerbanków, których chińska firma ma w swej ofercie coraz więcej. Kolejnym z jej produktów jest najnowszy model banku energii z rodziny Mi, który pojawił się w sprzedaży w listopadzie i oferuje pojemność 20 000 mAh, wystarczającą na przynajmniej sześciokrotne naładowanie standardowego smartfona.

Teraz producent wprowadza do sprzedaży nowy model tego powerbanku, który został wyposażony w system szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Produkt o wymiarach 135,5 x 67,6 mm jest bardziej kompaktowy od swego poprzednika i oferuje podwójne wyjścia o parametrach 5,1V/3,6A gdy podłączone są oba urządzenia.A gdy używamy tylko jednego z nich, wówczas możemy korzystać z systemu Quick Charge 3.0. Wtedy czas ładowania naszego smartfona ulega znacznemu zredukowaniu, a użytkownik krócej czeka na możliwość dalszego korzystania z telefonu. Należy jednak pamiętać, że tego typu systemy znacznie skracają żywotność akumulatora, co jest szczególnie istotne w przypadku modeli, w których nie da się samemu wymienić baterii. Serwisy bowiem biorą dość sporo za taką usługę.

Nowy model Xiaomi Mi Power Bank kosztuje w Chinach w przeliczeniu 21 dolarów. Na razie firma nie potwierdza, czy produkt trafi także na zachodnie rynki, ale jest to bardzo prawdopodobne.

Źródło: Weibo.com

You may also like...