Xperia XZ Pro nowym flagowcem z ekranem 4K

Xperia XZ Pro to kolejny flagowiec koncernu Sony. Smartfon, który zostanie zaprezentowany podczas targów MWC 2018, będzie wyposażony w 5,7″ wyświetlacz o rozdzielczości 4K.

Podczas odbywających się w Las Vegas targów CES 2018, Sony pokazało kilka nowych modeli smartfonów. Nie odkryło jednak od razu wszystkich kart. Dlatego swój najnowszy flagowiec zamierza zachować na targi w Barcelonie, które odbędą się pod koniec przyszłego miesiąca.

W sieci pojawiły się jednak przecieki dotyczące specyfikacji technicznej modelu, który nazywa się Xperia XZ Pro. Z doniesień wynika, że telefon otrzyma 5,7″ ekran w technologii OLED, wyświetlający obraz w rozdzielczości 4K. Naturalnie taki wyświetlacz wymaga sporej mocy obliczeniowej do wyświetlania grafiki. Dlatego sprzęt zostanie wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej.

Na tylnym panelu znajdzie się podwójny aparat składający się z 18 MP oraz 12 MP sensorów, natomiast przedni aparat będzie mieć 13 MP. Obudowa nowego smartfona będzie przy tym odporna na wodę i kurz (norma IP68), zaś zasilająca go bateria zaoferuje pojemność 3420 mAh. Systemem operacyjnym będzie natomiast Android 8.0 Oreo, zaś sprzęt ma być dostępny w wersji obsługującej jedną oraz dwie karty SIM.

Xperia XZ Pro zostanie pokazana w lutym, ale na sklepowe półki trafi dopiero w czerwcu. Cena tego modelu nie jest jeszcze znana.

Xperia XZ Pro

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...