Samsung odebrał możliwość zamaskowania przedniej kamery

Jedna z funkcji najnowszego interfejsu One UI 3.0 nie przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom smartfonów Samsunga. Uniemożliwia bowiem zamaskowanie otworu pod przednią kamerę.

Od kilku dni Samsung udostępnia swym smartfonom najnowszy interfejs użytkownika One UI 3.0. Oprócz wielu użytecznych funkcji przynosi także opcje, które nie do końca spodobają się użytkownikom sprzętu tej marki. Nakładka odbiera bowiem możliwość zamaskowania przedniej kamery telefonu.

Wprowadzenie przez producentów smartfonów nowego sposobu montowania kamer do selfie, spotkało się z mieszanymi opiniami użytkowników. Wielu osobom nie podobała się wycięta w wyświetlaczu dziura, która ich zdaniem mocno szpeci wygląd sprzętu. Producenci dali więc swym klientom możliwość sprytnego zamaskowania takiego otworu, poprzez specjalny sposób wyświetlania obrazu. Dzięki temu dziura nie rzucała się już tak bardzo w oczy.

Samsung również zaoferował posiadaczom swych telefonów taką możliwość, ale właśnie ją odebrał. Udostępniony przez producenta interfejs One UI 3.0, uniemożliwia bowiem zamaskowanie otworu.

Koncern zapewnia, że nie uczynił tego po to, by zirytować swych klientów. Twierdzi, że ze wspomnianej opcji po prostu niewiele osób korzystało, powołując się na dane telemetryczne oraz ankiety przeprowadzone wśród użytkowników. Nie wyjaśnia to jednak, dlaczego w takim razie usunął opcję po cichu, nie informując o tym pomyśle wcześniej. Pojawiły się więc teorie, że firma po prostu przygotowuje grunt pod wprowadzenie kamer do selfie ukrytych pod wyświetlaczem.

Wprawdzie nakładka nie pozwala już ukryć otworu pod kamerę, to wciąż możemy to zrobić za pomocą odpowiednio dobranej tapety ekranu. Oczywiście nie będzie to już tak użyteczne jak dotąd, bo iluzja znika gdy uruchomimy aplikacje lub wyświetlimy inny obraz.

One UI 3.0

Źródło

You may also like...