Pokemon GO przestanie działać na starszych smartfonach

Od 5 października posiadacze starszych smartfonów z Androidem oraz iOS, nie będą mogli grać w Pokemon GO. Producent przestanie bowiem wspierać Androida 5 oraz iOS 11.

Jeżeli nadal gracie w popularną grę Pokemon GO, ale robicie to na starszym smartfonie, to już wkrótce utracicie dostęp do ulubionej produkcji. Niantic Labs potwierdza, że 5 października przestanie wspierać starsze wersje dwóch najpopularniejszych systemów operacyjnych.

Od tego dnia tytuł przestanie działać na urządzeniach z Androidem 5 oraz wcześniejszymi wersjami systemu. A także na platformie iOS 11 oraz poprzednich wersjach. Oznacza to, że gry nie uruchomimy np., na takim sprzęcie jak iPhone 3GS, 3G, 4, 4s, 5, 5s oraz iPhone 6.

W przypadku Androida nie uruchomimy tytułu na wielu smartfonach z 2014 roku, które producenci przestali aktualizować. W czerwcu 2014 roku Google wypuściło bowiem Androida 5.0 Lollipop, którego następnie w kwietniu 2015 roku zastąpiło Androidem 6.0. Dopiero posiadacze urządzeń z 2015 roku będą mogli bawić się ulubioną produkcją.

Zakończenie wsparcia dla starszych urządzeń było nieuniknione. Gra się ciągle rozwija i oferuje coraz lepszą grafikę 3D oraz korzysta z technologii AR, śledzenia GPS itp. Słabsze telefony nie są już w stanie sprostać tym wymaganiom.

Niantic zapewnia jednak, że zmiany dotkną tylko niewielki procent aktywnych graczy.

Pokemon GO

Źródło

You may also like...