Pokemon GO przestanie działać na wielu smartfonach

Już niebawem Pokemon GO przestanie działać na kolejnych smartfonach. Niantic Labs przestaje bowiem wspierać 32-bitowe urządzenia z Androidem.

Mimo kilku lat na karku, Pokemon GO nadal cieszy się sporą popularnością i na całym świecie ma miliony aktywnych graczy. Niestety część z nich niebawem utraci dostęp do swej ulubionej produkcji, gdyż tytuł oficjalnie przestanie wspierać ich urządzenia.

Nintic Labs planuje wkrótce zakończyć wsparcie dla 32-bitowych smartfonów. Dla wielu producentów aplikacji są sporym obciążeniem, więc zaczynają się od nich definitywnie odcinać. Tworzenie dla nich programów jest bardzo czasochłonne i kosztowne, więc firmy zwyczajnie z nich rezygnują, choć wciąż sporo znajduje się ich w rękach użytkowników. Jest to jednak dla nich bardziej opłacalne.

Od sierpnia Niantic przestanie wspierać 32-bitowe smartfony z Androidem. Warto więc sprawdzić czy Wasze urządzenie jest 32-bitowe czy 64-bitowe, aby nie było nagle zaskoczenia. Gdy pewnego dnia zechcecie bowiem odpalić grę, ta przywita Was nieprzyjemnym komunikatem o braku wsparcia. Aby to zrobić wystarczy pobrać tę aplikację, która sprawdzi czy procesor w naszym smartfonie jest 32 czy też 64-bitowy.

Pokemon GO wkrótce przestanie więc działać na następujących smartfonach:

Samsung Galaxy S4, S5, Note 3, J2, J3
Sony Xperia Z2, Z3
Motorola Moto G (1 generacja), Nexus 6
LG Fortune, Tribute
OnePlus One
HTC One (M8)
ZTE Overture 3

Pokemon GO

Źródło

You may also like...