Kobieta w stylu MacGyvera odzyskała utraconą słuchawkę AirPods

Zastąpienie zgubionej słuchawki AirPods nie jest tanie, więc ich użytkownicy potrafią zrobić wiele by je odzyskać. Pewna mieszkanka Nowego Jorku zastosowała w tym celu manewr, którego nie powstydziłby się sam MacGyver.

Ashley czekała akurat na peronie na przyjazd metra, gdy przypadkiem wypadła jej jedna ze słuchawek AirPods. Tak się nieszczęśliwie złożyło, że sprzęt upadł w pobliżu szyny, którą porusza się metro.

Zapewne przeszło jej przez myśli, by zeskoczyć z peronu na tory i podnieść słuchawkę. Szybko jednak zdała sobie sprawę, że nie byłby to najlepszy pomysł. Byłoby bowiem głupio znaleźć się w nagłówkach gazet jako pierwsza ofiara śmierci w metrze związanej ze słuchawkami Apple. Skontaktowała się więc z zarządem metra, którego przedstawiciel oświadczył, że jeśli poczeka kilka godzin, wówczas pracownicy odzyskają jej słuchawkę. Nie chciała jednak tyle czekać, gdyż wybierała się na siłownię.

Tego dnia nie udało się już odzyskać jej własności. Ale gdy przybyła na miejsce następnego dnia, ze zdziwieniem spostrzegła, że sprzęt nadal znajduje się w tym samym miejscu. Wymyśliła więc plan, którego nie powstydziłby się serialowy MacGyver. Kupiła w sklepie szczotkę oraz rolkę samoprzylepnej taśmy, którą owinęła koniec kija, aby był lepki. Przy pomocy stworzonego narzędzia była w stanie bezpiecznie sięgnąć po słuchawkę i zabrać ją z torów. Po dezynfekcji sprzętu okazało się, że sprzęt wciąż działa tak jak powinien.

Jej historią opisaną na Twitterze zainteresowały się nawet media, dzięki czemu ma swe 5 minut sławy. A przy okazji udało się jej zaoszczędzić 69 dolarów, które musiałaby wydać na nową słuchawkę.

AirPods

AirPods

Źródło: Twitter.com

You may also like...