Kluczowy dostawca podzespołów Apple ocalony przed bankructwem

Firmie Japan Display, będącej kluczowym dostawcą Apple, udało się ocalić przed bankructwem. Firma otrzymała dofinansowanie potrzebne do dalszej działalności.

Aplpe nie musi się już obawiać, że jego kluczowy dostawca zakończy działalność i trzeba będzie poszukać innego. Firmie Japan Display udało się wyjść z finansowego dołka, dzięki pomocy inwestorów. Uzyskała potrzebne jej na dalszą działalność 738 mln dolarów. Z czego 100 mln zapewniła sama firma z Cupertino.

Japan Display to jeden z kluczowych dostawców podzespołów dla amerykańskiej firmy. produkuje m.in., panele LCD do iPhone’a XR, a także starszych modeli. Rozpoczęła też niedawno produkcję wyświetlaczy OLED dla Apple Watch. Niestety producent popadł w problemy finansowe.

Na rynek ekranów OLED wszedł o wiele za późno, a jakby tego było mało, problemy Apple zmusiły do ograniczenia produkcji paneli LCD do iPhone’a XR. Najtańszy smartfon koncernu sprzedawał się bowiem bardzo słabo, więc musiał ograniczyć jej produkcję. Dla japońskiej firmy była to prawdziwa katastrofa, gdyż na zamówieniach od Apple opierało się aż 60 procent jej biznesu.

Na szczęście udało się znaleźć inwestorów, którzy pomogli ocalić firmę. Wśród nich jest m.in., chińskie konsorcjum Harvest Group oraz Apple, a także firma inwestycyjna Oasis Group z Hong Kongu.

Dodam, że Japan Display założono w 2011 roku, kiedy to Innovation Network Corporation of Japan (INCJ), Sony, Hitachi i Toshiba połączyły swe działy zajmujące się ekranami LCD. Rok później konsorcjum rozpoczęło produkcję wyświetlaczy. Natomiast w 2015 roku Apple przekazało firmie większą część kwoty 1,5 mld dolarów potrzebnej na budowę nowej fabryki, która pracuje obecnie na pół gwizdka. Amerykańska firma miała być spłacona procentowym zyskiem od każdego sprzedanego wyświetlacza. Do tej pory udało się jednak spłacić tylko niewielką część tej kwoty.

Apple

Źródło: Ssl4.eir-parts.net

You may also like...