Polaroid pokazał dwa smartfony i tablet

Firma Polaroid coraz śmielej poczyna sobie na rynku urządzeń mobilnych. Właśnie zaprezentowała nowe modele smartfonów Polaroid Cosmo K oraz Cosmo K Plus i tablet Jet C7.

Polaroid to marka, która przez lata kojarzyła się nam wyłącznie z nietypowymi aparatami fotograficznymi, które natychmiast przenosiły zdjęcia na papier. Od pewnego czasu jest jednak obecna na rynku mobilnych urządzeń i właśnie pokazała dwa nowe modele smartfonów i tablet.

Smartfony nazywają się Polaroid Cosmo K oraz Cosmo K Plus, natomiast tablet to Jet C7. Urządzenia przeznaczone są na meksykański rynek. A to oznacza, że jest to sprzęt z niskiej półki, który został wyposażony w niezbyt mocne procesory firmy MediaTek.

Model Cosmo K posiada 1,3 GHz czterordzeniowy procesor, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia. Wyposażono go także w 5″ wyświetlacz HD oraz baterię o pojemności 2800 mAh. Dysponuje również 13 MP aparatem głównym i 5 MP przednim. Po tym sprzęcie nie należy oczekiwać zbyt wiele, choć oczywiście zapewnia podstawowe funkcje, takie jak komunikacja, korzystanie z intenetu oraz granie.

Polaroid Cosmo K

Cosmo K Plus to model nieco większy. Posiada 5,5″ ekran HD, czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci użytkowej. Można ją rozszerzyć kartą microSD o 32 GB. Aparaty są identyczne jak w mniejszym modelu, podobnie jak bateria. Oba smartfony jadą na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Polaroid Cosmo K

Tablet Jet C7 dysponuje 7″ ekranem HD, czterordzeniowym procesorem 1 GHz, 1 GB RAM i 8 GB pamięci użytkowej rozszerzalnej o 32 GB. Wyposażono go także w dwa aparaty fotograficzne 5 MP oraz baterię 2650 mAh. Jego systemem operacyjnym jest również Android 6.0 Marhmallow.

Polaroid Cosmo K

Cena i dostępność nowych produktów nie jest jeszcze znana. Nie powinny być jednak szczególnie drogie.

Źródło: Polaroid.com

You may also like...