Google przygotowuje się na sezon alergii

Koncern Google zapowiada nową funkcję, stworzoną na sezon alergii. W wynikach wyszukiwania będzie teraz prezentował prognozy dotyczące stężenia pyłków roślin.

Wiele osób cierpi na sezonowe alergie, które w określonych porach roku utrudniają normalne funkcjonowanie. Trudno bowiem określić jaki jest poziom stężenia pyłków w danym dniu, gdyż od tego zależy czy powinniśmy zażyć odpowiednie medykamenty.

Google wyciąga do takich osób pomocną dłoń i zapowiada nową funkcję, która zostanie zaimplementowana do wyszukiwarki. Pojawią się w niej prognozy dotyczące stężenia pyłków w naszym rejonie. Koncern wyjaśnia, że opcja będzie funkcjonować we współpracy z Weather Channel, który dostarczy odpowiednie informacje bezpośrednio do wyszukiwarki.

Prognozy stężenia pyłków to nie wszystko, co Google nam zaoferuje. Użytkownik będzie też mógł ustawić przypominacz, który wyśle powiadomienie, gdy stężenie pyłków osiągnie wybrany poziom.

Nowa funkcja została już wprowadzona, więc użytkownicy mogą już z niej korzystać. Dzięki niej łatwiej będzie przetrwać sezon alergii.

sezon alergii

Źródło: Blog.google

You may also like...

1 Response

  1. marc pisze:

    Rychlo w czas … kiedy moj sezon alergii zakonczyl sie przed miesiacem/dwoma miesiacami … 😛