Potrząsanie telefonem ułatwia zgłaszanie błędów na Instagramie

Instagram wprowadza nowy sposób zgłaszania błędów w firmowej aplikacji. Jest znacznie wygodniejszy, gdyż aby to zrobić, wystarczy jedynie energicznie potrząsnąć telefonem.

Nieprawidłowe działanie aplikacji mobilnych często jest powodem frustracji i wiele osób potrząsa wówczas ze złości telefonem. Instagram postanowił wykorzystać ten odruch użytkowników, aby ułatwić im zgłaszanie błędów obecnych w firmowej aplikacji.

W ten sposób użytkownik, który znajdzie błąd zaburzający funkcjonowanie aplikacji, nie będzie już musiał przekopywać się przez kilka ekranów, by go zgłosić. Wystarczy jedynie, że energicznie potrząśnie swym telefonem, a wówczas aplikacja wykryje ten ruch i automatycznie prześle zgłoszenie na serwery producenta.

Serwis udostępnił nową opcję na razie tylko mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, a mogą z niej korzystać użytkownicy smartfonów z Androide oraz iOS.

Nowa funkcja nie jest tak wielką nowością, jak można by sądzić, gdyż inne media społecznościowe również ją oferują. Taką samą opcję posiada m.in., Facebook, gdzie służy do zgłaszania problemów z aplikacją, podobnie jak Snapchat. Instagram nie jest więc pierwszą firmą, która z niej korzysta.

Instagram

Źródło

You may also like...