Pivot 2.0 chroni przed uszkodzeniem sprzętowy klucz YubiKey

Yubico zaprezentowało nowy gadżet, który będzie chronił nasz sprzętowy klucz YubiKey przed uszkodzeniem lub zgubieniem. Organizer Pivot 2.0 umożliwi noszenie go w kieszeni lub torebce wraz z kluczami.

Odkąd wiadomo, że dwuskładnikowe systemy autoryzacji użytkownika nie są tak bezpieczne jak dawniej, coraz więcej osób przestawia się na sprzętowe klucze. Takie rozwiązania pozwalają znacznie lepiej chronić nasze konta w internetowych usługach, gdyż haker nie ma możliwości przejęcia dodatkowego kodu. Znajduje się on bowiem bezpośrednio w kluczu, a w dodatku zabezpiecza go bardzo silne szyfrowanie.

Jednym z najpopularniejszych producentów takich gadżetów jest firma Yubico, oferująca m.in., klucz YubiKey 5 NFC, który w polskich sklepach dostaniemy już od 227 zł.

Problem w tym, że urządzenie przypominające pendrive, jest małe i dość delikatne, więc bardzo łatwo je uszkodzić lub zgubić. Na szczęście producent wspólnie z firmą Keyport stworzył gadżet, który zapobiegnie takim sytuacjom.

YubiKey

Produkt nazywa się Pivot 2.0 i jest wykonanym z grubego, czarnego anodowanego aluminium 6061 organizerem do kluczy. Całość jest kompaktowa i stosunkowo lekka, więc nie będzie dużym obciążeniem dla kieszeni.

Możemy do niego włożyć nie tylko klucze od domu, ale również klucz sprzętowy YubiKey. Łącznie pomieści do ośmiu kluczy, dając nam pewność, że nie uszkodzą się w kieszeni lub plecaku. Ponadto akcesorium ułatwia uporządkowanie kluczy, a dodatkowo podpiera je, gdy podłączymy sprzęt do laptopa.

Oczywiście klucze to nie wszystko, gdyż Keyport zaprojektowało wiele dodatkowych akcesoriów, które możemy przyczepić do organizera Pivot 2.0. Są to m.in., mała latarka, kabel do ładowarki, inteligentny pilot OmniFob oraz nóż NEBA.

Organizer możecie zakupić bezpośrednio w firmowym sklepie producenta, gdzie kosztuje 25 euro, plus oczywiście koszty przesyłki. Producent daje na ten gadżet roczną gwarancję.

YubiKey

Źródło

You may also like...