Poznaliśmy specyfikację telewizorów Xiaomi Master TV

Xiaomi ujawniło szczegóły specyfikacji technicznej nowych telewizorów z serii Xiaomi Master TV. Sprzęt posiada 120 Hz matryce OLED i wspiera formaty HDR.

Już 2 lipca, Xiaomi zaprezentuje całemu światu swe najnowsze modele telewizorów Xiaomi Master TV. W nowej linii znajdą się przede wszystkim zaawansowane technologicznie modele, za pomocą których chińska marka chce rzucić wyzwanie Samsungowi, LG oraz Sony.

Wprawdzie premiera sprzętu odbędzie się już w najbliższy czwartek, to producent już teraz ujawnił nam kilka oficjalnych szczegółów technicznych. Wiemy, że nowe telewizory będą posiadały manele OLED o odświeżaniu aż 120 Hz, co zapewni wysoki poziom płynności wyświetlanego obrazu. Użytkownicy nie będą musieli martwić się smużeniem podczas oglądanych transmisji sportowych lub zabawy dynamicznymi grami wideo.

Jeden z managerów marki ujawnił, że produkty będą wypakowane nowinkami technologicznymi. Na jego pokładzie znajdą się m.in., złącza HDMI 2.1, wsparcie dla technologii Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Możemy też liczyć na systemy VRR oraz ALLM. Są to rozwiązania dbające o dostosowanie częstotliwości odświeżania do określonych treści oraz eliminujące opóźnienia obrazu.

Telewizory otrzymają także specjalnie zaprojektowany procesor wyposażony w cztery rdzenie Corex-A73, obsługujący wszystkie jego funkcje. Będzie również wsparcie dla wszystkich wariantów formatu HDR, co oczywiście jeszcze bardziej podniesie jakość prezentowanego obrazu.

To na razie wszystko co wiemy o Xiaomi Master TV, ale już wkrótce poznamy wszystkie szczegóły wyposażenia nowego sprzętu, łącznie z jego ceną.

Xiaomi Master TV

Źródło

You may also like...