MediaTek pokazał procesory dla tanich gamingowych smartfonów

MediaTek zaprezentował dziś dwa nowe procesory Helio G35 i Helio G25. To układy zaprojektowane z myślą o tanich smartfonch gamingowych i tworzone pod kątem zapewnienia wydajności.

Gamingowe smartfony powoli zdobywają rynek, oferując niezłą wydajność w przystępnej cenie. Wykorzystują to producenci procesorów dla urządzeń mobilnych, wprowadzając do sprzedaży coraz nowsze układy tworzone do tego sprzętu. Jedną z nich jest MediaTek, który zaprezentował dziś dwa procesory przeznaczone dla tanich smartfonów dla graczy, a są to Helio G35 i Helio G25.

Po nowym sprzęcie nie powinniśmy jednak oczekiwać wydajności na poziomie gamingowych układów z serii Snapdragon. Te modele adresowane są bowiem do tańszego sprzętu, a więc ich efektywność może pozostawiać nieco do życzenia. Wprawdzie oba produkty są układami ośmiordzeniowymi, ale są to rdzenie Cortex-A53, używane do mniej wymagających zadań. Procesory wspierają również do 6 GB pamięci LPDDR3 lub LPDDR4X RAM, a także standard pamięci użytkowej eMMC 5.1.

Helio G25 jest słabszym układem z nowej rodziny, taktowanym częstotliwością 2 GHz. Maksymalna obsługiwana przez niego rozdzielczość ekranów wynosi 1600 x 720 pikseli, natomiast rozdzielczość wspieranych aparatów wynosi 21 MP.

Helio G35 ma natomiast taktowanie 2,3 GHz i obsługę wyświetlaczy o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli. Jeśli chodzi o aparaty, to może obsługiwać pojedynczy sensor 25 MP lub dwa po 13 MP. Niestety żaden z nowych procesorów nie wspiera technologii 5G, a więc korzystanie z internetu nie będzie na nich specjalnie wygodne.

Największym atutem wspomnianych produktów może być jednak technologia HyperEngine Game, znana już z innych układów tej marki. Jest to system inteligentnego zarządzania zasobami sprzętu, zapewniająca płynniejsze działanie uruchamianych gier.

Pierwsze smartfony z Helio G35 i Helio G25 pojawią się na rynku już za kilka miesięcy. Na razie nie wiemy jednak jakie będą to modele.

Helio G35

Źródło

You may also like...