W kreatywny sposób streamował na YouTube płatną walkę bokserską

Jeden z użytkowników YouTube wymyślił nietypowy sposób na nielegalną transmisję bokserskiej walki. Wykorzystał w tym celu swe okulary, w których odbijał się obraz.

Wydarzenia sportowe bardzo często są piracone i nielegalnie wrzucane do internetu. Najczęściej w ten sposób możemy oglądać bokserskie mecze dostępne zazwyczaj w systemie PPV, czyli wymagające wykupienia dostępu. Oczywiście organizatorzy takich eventów bezlitośnie zwalczają takie transmisje, zaś ich autorów pozywają, domagając się często słonych odszkodowań. Serwisy, w których dostępne są emisje, również starają się je usuwać.

Streamerzy bywają jednak bardzo kreatywni i czasem udaje im się puścić na żywo transmisję z walki nawet na portalu YouTube. Tak właśnie było z wydarzeniem podczas której na ringu stanęło dwóch youtuberów KSI oraz Logan Paul. Jeden z użytkowników portalu, w dość nietypowy sposób przeprowadził na swym kanale nielegalną transmisję z walki.

Kamery nie kierował jednak bezpośrednio na telewizor, na którym emitowano walkę, gdyż w przeciwnym wypadku YouTube natychmiast wyłączyłby mu stream. Zamiast tego obiektyw skierował na własną twarz, a konkretnie na okulary. W ich szkłach odbijał się ekran telewizora, dzięki czemu każdy oglądający jego stream mógł dokładnie śledzić starcie. W ten sposób walkę oglądało na żywo ponad 11 tysięcy osób.

Ciekawe czy organizatorzy walki spróbują w jakiś sposób ukarać streamera. Udowodnienie nielegalnej transmisji raczej nie będzie łatwe.

YouTube

Źródło

You may also like...