Do Google Play Store powróci usunięta wcześniej funkcja

Do Google Play Store powróci funkcja powiadomień o aktualizacji aplikacji, usunięta na początku roku. Google zmieniło zdanie po protestach użytkowników smartfonów.

Dotychczas Google Play Store prezentował powiadomienia dotyczące aktualizacji każdej z aplikacji. Użytkownik wówczas wiedział jaki program właśnie otrzymał nową poprawkę, co było bardzo przydatną funkcją. Zwłaszcza, że wiele aplikacji potrafi aktualizować się w tle. Można więc było łatwiej zarządzać pobieraniem i uniknąć sytuacji, gdy aplikacja zacznie aktualizowanie z aktywnym roamingiem.

Na początku roku, nie wiedzieć czemu Google usunęło jednak tę funkcję, co nie spodobało się użytkownikom. Koncern zalała fala protestów, gdyż wiele osób uważało ją za użyteczną i domagało się jej przywrócenia. Firma musiała więc wysłuchać głosu swych klientów, gdyż przygotowuje jej powrót.

Android Police zaprezentowało screenshoty pochodzące z bety Androida 11, pokazujące że powiadomienia o aktualizacjach znowu są obecne. Na razie funkcja dostępna jest tylko w becie systemu, więc nie wiadomo kiedy trafi do wszystkich użytkowników.

Google Play Store

Źródło

You may also like...