Google Photos straciło funkcję automatycznej archiwizacji zdjęć

Google Photos nie zarchiwizuje już automatycznie zdjęć z WhatsApp, Facebooka lub Instagrama. Testowana od kilku tygodni zmiana, właśnie weszła do użytku.

Parę tygodni temu Google zapowiedziało wprowadzenie sporej zmiany do swej aplikacji Google Photos. Po trwających jakiś czas testach, koncern właśnie udostępnił ją użytkownikom. Dotyczy automatycznej archiwizacji zdjęć z mediów społecznościowych.

Dotychczas aplikacja automatycznie archiwizowała wszystkie zdjęcia zapisane w urządzeniach z Androidem oraz iOS. Łącznie z tymi, które znajdowały się w folderach stworzonych przez takie aplikacje jak Facebook, Instagram, czy WhatsApp. Teraz jednak działanie aplikacji się zmieniło, gdyż funkcja nie jest już domyślnie włączona.

Oczywiście Google Photos nadal będzie archiwizowało zdjęcia z mediów społecznościowych, więc nie wpłynie to w żaden sposób na ich działanie. Ale teraz musimy ręcznie włączyć ją dla poszczególnych aplikacji.

Powodem takiej zmiany jest oczywiście trwająca pandemia COVID-19. Ludzie siedzący w domach, wykonują więcej zdjęć i filmów, które są uplodowane do chmury. Chcąc więc zmniejszyć obciążenie sieci, koncern zdecydował o wyłączeniu automatycznej archiwizacji zdjęć dla komunikatorów.

Google Pthotos

Źródło

You may also like...